Aγώνες της ημέρας...

powered by Agones.gr - Stoixima

Συμπερασμάτων συνέχεια

Φιλικών συνέχεια όπως και συμπερασμάτων για την ομάδα μας που σε φιλικό παιχνίδι  κόντρα στην ομάδα νέων του Ατρομήτου γνώρισε την ήττα με 2-1.

Ο Μαργαρίτης Χατζηαλέξης χρησιμοποιήσε μία  αρκετά "δυνατή" ενδεκάδα  η οποία σε όλο το πρώτο ημίχρονο είχε τον έλεγχο του αγώνα χάνοντας ευκαιρίες. Ο κόουτς Χατζηαλέξης είδε πολλά απο τα πράγματα που ζητάει απο τους παίκτες του και δεν είναι άλλο απο πίεση ψηλά και  καλή κυκλοφορία της μπάλας .
 Το σκορ άνοιξε ο Αθανασόπουλος για την ομάδα μας με το ξεκίνημα της επανάληψης και οι πολλές αλλαγές απο το 65 και μετά, αναγκαίες γαρ ,μιας και  χρειάζεται να δοκιμαστούν όλοι σε συνθήκες δύσκολων αγώνων, έφερε την ανατροπή  για τους Περιστεριώτες που  ανέλαβαν δράση και πέτυχαν δύο γκολ για το τελικό 2-1.