Ελευσίνα-Εθνικός 0-1

Ακόμα μία νίκη για τον Εθνικό μας που στο τρίτο  φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας επικράτησε με 1-0  της Ελευσίνας στο γήπεδο της Φυλής. Το γκολ της νίκης ο Μάκης Παυλάκης στο 76.

Ο Εθνικός ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο, όπου έχασε ευκαιρίες, με Κατίδη,Στρατάκη, ωστόσο στην επανάληψη η Ελευσίνα ισορρόπησε το ματς, εκμεταλλεύτηκε την κούραση, μιας και  υπήρχε το  φιλικό με το Χαιδάρι την προηγούμενη ημέρα, απείλησε σε κάποιες περιπτώσεις,αλλά οι παίκτες του Εθνικού, κράτησαν το μηδέν..

Eθνικός: Βουτσινάς,Στασινός,Παυλάκης,Μπεχλιβανίδης,Στρατάκης,Μαρτίνος, Κατίδης,Λεωνιδόπουλος,Κομνηνός,Σουλελές,Μάναλης.  'Επαιξαν και οι Γερόλυμος,Μαντζώρος,Πίσσας,Φωτιάδης ,Φύτρος,Μαρούδας

* Ο Βλάχος δεν αγωνίστηκε  λόγω ενοχλήσεων στο γόνατο...Η κατάσταση του θα εκτιμηθεί τη Δευτέρα.