Aγώνες της ημέρας...

powered by Agones.gr - Stoixima

Γλυφάδα-Εθνικός 0-2

Ακόμα μία νίκη για τον Εθνικό που επικράτησε εύκολα της Γλυφάδας με 2-0 στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 27ης αγωνιστικής του  4ου ομίλου της Γ Εθνικής.

Τα πάντα,ουσιαστικά, τελείωσαν από το ημίχρονο,όταν στο 35, ο Λεωνιδόπουλος εκμεταλλεύτηκε  κόντρες μέσα στην περιοχή και παράλληλα με το τέρμα βρέθηκε σε θέση βολής και «άνοιξε» το σκορ. Το 0-2 έγινε στο 45, όταν απο δεξιά ο Σουλελές έκανε σέντρα  και ο Βλάχος ,όντας σε θέση φορ τελείωσε υποδειγματικά τη φάση για το 0-2.
Οι Πειραιώτες έχασαν στην επανάληψη «χρυσή» ευκαιρία για το 0-3, αλλά σε δύο  χρόνους Βλάχος και Μάναλης δεν μπόρεσαν να σκοράρουν.Στο 93 αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Λεωνιδόπουλος