4-1 τον Ερμή

Σπουδαία νίκη -πραγματικό εξάποντο πέτυχε,  ο Εθνικός που επικράτησε με 4-1  του Ερμή Ζωνιανών .

Οι «Κυανόλευκοι»  ξεκίνησαν πολύ δυνατά και προηγήθηκαν με 2-0 πολύ γρήγορα χάρις στην κεφαλιά του Παυλάκη  για το 1-0 από το φάουλ του Στρατάκη στο 3ο λεπτό ,ενώ 5 λεπτά αργότερα, έγινε το 2-0 από κεφαλιά και πάλι από κόρνερ του Στρατάκη.
Στο 26, ο Ερμής αντέδρασε με το γκολ του Κατσικοκέρη, από σέντρα του Κορτσινίδη. Το ημίχρονο έληξε με το σουτ του Στάθογλου  να περνάει άουτ.
Στην επανάληψη, ο Εθνικός μπήκε αποφασισμένος  να τελειώσει το ματς. Στο 49,ο Μάναλης μπήκε μέσα στην περιοχή πλάσαρε, αλλά ο Ανδρεαδάκης απέκρουσε τη μπάλα με τα πόδια. Στο 57, από κόρνερ του Στρατάκη, ο Μαντζώρος έκανε κεφαλιά  που πέρασε λίγο άουτ.
Στο 68, ο Ανδρεαδάκης απέκρουσε το τετ α τετ του Αργυρίου. Στο 72, ο Μάναλης σκόραρε με κεφαλιά από σέντρα του Σουλελέ.
Στο 88, ο Μάναλης έκανε σέντρα και ο Κατίδης σκόραρε για το  4-1…
Εθνικός:Βουτσινας,Στασινός,Παυλάκης,Μαντζώρος,Στρατάκης,Μαρτίνος,Λεωνιδόπουλος,Σούφλας(89’Βλάχος),
Μάναλης,Αργυρίου(71 Κατίδης),Σουλελές(80 Κομνηνός).
Στον πάγκο οι: Μπενα,Κατίδης,Κομνηνός,Αλεξανδρόπουλος, Τζαφάι,Βλάχος
Ερμής:Ανδρεαδάκης.Κορτσινιδης, Ταυλαδωράκης,Ανυφαντάκης,Κασαπάκης(62 Βογιατζής),Τζανής, Σκουτέλης,Σταθόγλου,Κατσικοκέρης,Πλουσής(53 Σουκιάς),Μπεκατώρος(58’Πασιαλής)