Ήττα στην Ραφήνα

Την δεύτερη του ήττα γνώρισε ο Εθνικός στην Ραφήνα από την τοπική Τριγλία με σκορ 1-0. Το νικητήριο γκολ για τους "Κιτρινόμαυρους" πέτυχε ο Βασιλείου με κεφαλιά στο 57'.

Με δέκα παίκτες τελείωσε τον αγώνα ο Εθνικός καθώς ο  Γιώργος Τερζής είδε την κόκκινη κάρτα από τον διαιτητή του αγώνα.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Βουτσινάς, Στασινός, Παυλάκης, Στρατάκης, Τερζής, Μαρτίνος, Ντάλλας, Σούφλας, Αργυρίου, Αλημπάς, Σουλελές.

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ: Διμηζάς, Λαζούρας, Μειμάρογλου, Δάρρας, Τσεπάς, Κόντης, Μανδύληε, Γούλας, Βασιλείου, Σαγανάς, Ζέκιο

Η εξέλιξη του αγώνα όπως την ενημέρωνε το ethnikos24.wordpress.com:

O Eθνικός πατάει καλύτερα στο γήπεδο  και στο 18, οι Πειραιώτες απώλεσαν την  πρώτη τους ευκαιρία,όταν η μπάλα έφτασε στον Στρατάκη,λίγο έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ που έκανε χτύπησε στο δοκάρι…

Στο 24, ο Σουλελές ξεχύθηκε στην αντεπίθεση από λάθος της άμυνας, αλλά πιεσμένος απέναντι απο τον κίπερ, έκανε χλιαρό σου που δεν ανησύχησε τον Διμηζά.

Η Τριγλία απείλησε με μακρινά σουτ απο Γούλα και  Βασιλείου, αλλά ο  Βουτσινάς είπε όχι με την τελευταία καλή φάση να είναι για τον Εθνικό, όταν ο Στασινός έκανε ωραία ατομική ενέργεια από δεξιά ,πλάσαρε τον Διμηζά ,αλλά πρίν η μπάλα περάσει τη γραμμή, οι αμυντικοί έδιωξαν..Κάπως έτσι έληξε το ημίχρονο.

12 λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης και κόντρα στη ροή του αγώνα η Τριγλία άνοιξε το σκορ ,όταν εκτελέστηκε φάουλ και με κεφαλιά ο Βασιλείου έκανε το 1-0.

Με δέκα ο Εθνικός καθώς ο Τερζής έχει αντικρίσει την κόκκινη κάρτα.

Τελικό σκορ 1-0.

ΠΗΓΗ: ethnikos-fc.blogspot.gr