Εμειναν στο μηδέν

Σε ένα μέτριο ματς με ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες Εθνικός και Κηφισιά έμειναν στο 0-0.

Ο Μαργαρίτης Χατζηαλέξης ξεκίνησε με τους εξής 11:
Βουτσινάς,Χαλκιάς,Ξενιτόπουλος,Μπένα,Πολυχρονίδης,Φέτσης
Λαζανάς,Σούφλας, Λύγκος,Σάμιος, Παυλάκης..

Διαβάστε εδώ την 11αδα της Κηφισιάς...

live

1o λεπτό...............................................................Φάουλ Φέτση μπλόκαρε ο Γουμάγιας.

5ο λεπτό..........Σούτ του Βέρμπη σε κόρνερ έδιωξε ο Βουτσινας.........................................................................................

Γρήγορος ρυθμός στο παιχνίδι με τον Εθνικό να  χάνει  ευκαιρία  στο 18 η κεφαλιά του Σούφλα έφυγε άουτ από κόρνερ του Ξενιτόπουλου ,ενώ στο 22 ,ο Τεγούσης  έκανε κεφαλιά μέσα από την περιοχή που απέκρουσε ο Βουτσινάς και  στην επαναφορά ο Βέρμπης έστειλε τη μπάλα άουτ.

Η Κηφισιά παίζει  καλύτερα στο γήπεδο και βγαίνει σε αντεπιθέσεις όπου σε μία από αυτές ο Βέρμπης έκανε σουτ που πέρασε άουτ στο 35..
Ευκαιρία για τον  Εθνικό με το σουτ του Λύγκου στο 40 να φεύγει άουτ.. Hμίχρονο 0-0

Πρώτη αλλαγή στην επανάληψη με τον Σταφσουλάι να παίρνει τη θέση του Ξενιτόπουλου.

Ο Εθνικός είναι βελτιωμένος στην επανάληψη έχει κατοχή  μπάλας με την καλύτερη φάση να είναι ένα σουτ του Σάμιου  που έφυγε άουτ  και  την Κηφισιά να βγαίνει σε επίκινδυνες αντεπιθέσεις με κύριο εκφραστή τον Βέρμπη..Ο  Εθνικός πίεσε σε μεγάλο βαθμό  με εκφραστές Λύγκο και Λαζανά  ενώ στο 81 υπάρχει αποβολή με δεύτερη κίτρινη στον Ανδρίκο..
Στο 87 , Γκορόγιας στη θέση του  Παυλάκη...Στο 89, ο Μάναλης παίρνει τη θέση του Λύγκου..Δυνατό σουτ απο Σούφλα πολύ άουτ