Νίκη από το πρώτο λεπτό!

Με γκολ του Σάμιου από το πρώτο λεπτό , ο Εθνικός υπέταξε 1-0 τη Ελλάδα Ποντίων στους Ορυζομύλους για την 29η αγωνιστική και διατήρησε το αήττητο στον β' όμιλο της Α' Κατηγορίας Πειραιά.

Ο Μαργαρίτης Χατζηαλέξης ξεκίνησε με τους εξής 11: Παπαφακλής,Σπήλιος,Ξενιτόπουλος,Μπένα,Σύρος, Μαριόλης,Παυλάκης,   Σούφλας,Λύγκος,Σάμιος,Σταφσουλάι.

1' ΓΓΚΚΚΚΚΚΚΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛ!!!!!!!!!!!!!
Ξεκίνημα με γκολ για τον Εθνικό, ο οποίος ανοίγει το σκορ πριν την συμπλήρωση του πρώτου λεπτού! Έπειτα από σέντρα του Ξενιτόπουλου, ο Σάμιος με ωραίο πλασέ πετυυχαίνει το 0-1!

8' Λόμπα Μαριόλη για τον Παυλάκη, με τον τελευταίο να σουτάρει άστοχα.

14' Ωραίο σουτ του Σούφλα από θέση έξω αριστερά λίγο άουτ!

17' Σουτ-φωτοβολίδα του Σούφλα από τα 40 μέτρα, η μπάλα λίγο άουτ!

33' Όμορφη ατομική ενέργεια του Σταφσουλάι, αλλά το σουτ που επιχείρησε, έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.

Λήξη πρώτου μέρους με τον Εθνικό να προηγείται 0-1 της Ελλάδας Ποντίων χάρη στο γκολ του Σάμιου από το πρώτο λεπτό.

46' Διπλή αλλαγή για τον Εθνικό με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου.  Οι Γερόλυμος και Τσαραούσης πέρασαν στις θέσεις των Μαριόλη και Σπήλιου αντίστοιχα.

70' Τρίτη αλλαγή για τον Εθνικό. Στη θέση του Σάμιου ο Μανουηλίδης.

78' Δοκάρι για τον Εθνικό. Ο Λύγκος πάσαρε για τον Σταφσουλάι, με τον τελευταίο να σημαδεύει το αριστερό κάθετο δοκάρι.

80' Τρονμερή ευκαιρίσα για τον Εθνικό! Εξαιρετική ατομική ενέργεια του Παυλάκη και εκπληκτική κάθετη στον Σταφσουλάι, ο οποίος πλάσαρε λίγο άουτ!

Λήξη του αγώνα με τον Εθνικό να κερδίζει 1-0!