Aγώνες της ημέρας...

powered by Agones.gr - Stoixima

Hττα με χρήσιμα συμπεράσματα

Σε φιλικό παιχνίδι που έλαβε χώρα  στο γήπεδο του Ρέντη, ο Εθνικός γνώρισε την ήττα από  τον  Ατρόμητο Πειραιά με σκορ 2-1.

Ο Μαργαρίτης Χατζηαλέξης, ξεκίνησε το παιχνίδι με δυνατή 11άδα , ενώ η εμφάνιση του  πρώτου μέρους ήταν πάρα πολύ καλή με τους "Κυανόλευκους" να ανοίγουν το σκορ με κοντινή προβολή του Σταφσουλάι ύστερα απο κόρνερ.
 Η ομάδα μας έχασε ευκαιρίες για γκολ και το ημίχρονο έληξε στο 1-0. Στην επανάληψη ,ο Εθνικός πραγματοποιησε  πολλές αλλαγές με αποτέλεσμα ο Ατρόμητος να πάρει τα ηνία  του αγώνα και να σκοράρει δύο γκολ.
 Εν κατακλείδι πάντως ο Χατζηαλέξης έβγαελε για ακόμα μία φορά χρήσιμα συμπεράσματα και βέβαια θα βγάλει ακόμα πιο πολλά εν όψει των μπαράζ. Αλλωστε, η ομάδα βιώνει μία μικρή προετοιμασία με την  τεχνική ηγεσία να  έχει φτιάξει ένα ειδικό πρόγραμμα  που θα φέρει τους παίκτες όταν πρέπει στο επιθυμητό επίπεδο.