Ισοπαλία-μάθημα

Τρίτο ματς χωρίς νίκη για τον Εθνικό που δεν μπόρεσε να νικήσει την ΑΕ Νίκαιας μένοντας στο 1-1 στο γήπεδο του Ρέντη..

Ηταν ένα ματς στο οποίο για ακόμα μία φορά η ομάδα μας σπατάλησε- εκ νέου- ένα ημίχρονο.. Μεγάλο ρόλο-βέβαια- έπαιξε και η αλλαγή προσώπων στην ενδεκάδα με Σαλίμπασα-Ξενιτόπουλο ,Γκορόγια να ξεκινούν ,ενώ ο Ανδριόλας επέστρεψε κάτω από τα δοκάρια.
 Στο πρώτο ημίχρονο το γκολ του Μαυράκη απο εκτέλεση -φάουλ έκανε το 0-1  με τους παίκτες του Εθνικού να μοιάζουν αγχωμένοι και να χάνουν μία πολύ καλή ευκαιρία.
Με Μιχαήλ -Σάμιο στην ενδεκάδα αντί Σαλίμπασα και Ξενιτόπουλου και τον Γαλάνη σε ρόλο αριστερού μπκα ,η ομάδα έγινε πιο κινητική , ο Μιχαήλ έδωσε για τον Σάμιο και αυτός με ξερό σουτ έκανε το1-1.
Εξαιρετικός ο κίπερ της Νίκαιας, έσωσε την ομάδα του σε 3 περιπτώσεις και κέρδισε τις εντυπώσεις ..Εν κατακλείδι το 1-1 κρίνεται ως αποτέλεσμα δίκαιο, ο Εθνικός μοιάζει να έχει μείνει ακόμα στον τελικό του Κυπέλλου ,ωστόσο  όπωςε και να το δεί κανείς καλύτερα να υπάρξει μια κοιλιά τώρα παρά στα πλει οφ..