Aγώνες της ημέρας...

powered by Agones.gr - Stoixima

Εθνικός-Καστέλλα 5-0(ΠΑΜΠΑΙΔΙΚΟ)

Καταιγιστικοί ήταν οι πιτσιρικάδες του Εθνικού, οι οποίοι φιλοδώρησαν την ομάδα της Καστέλλας με 5 γκολ.

Ο προπονητής Μάκης Σαμιώτης παρέταξε την ομάδα ως εξής: Τερματοφύλακας ο Λουκάκης, 3 στην άμυνα(από δεξιά προς τα αριστερά) Μπένας, Έξαρχος, Τσιτσίρης, στον άξονα ο Παλούκης, δεξιά ο Αλιάσης(αρχηγός), αριστερά ο Αγραβαράς και στην κορυφή ο Σκορδίλης. Σαν αλλαγές αγωνίστηκαν οι Παναγιωτόπουλος, Γεωργίου, Κονόμης, Στάφα, Δίελας, Καλαμπόκης.
 Μετά από ένα κακό πρώτο 10λεπτο και από τις δύο ομάδες, ο Εθνικός ευτύχησε να προηγηθεί με τον Σκορδίλη, μετά από καταπληκτική πάσα του Παλούκη. Όσο περνούσαν τα λεπτά οι παίχτες του Εθνικού ανέβαζαν στροφές και τελικά αυτή η ανωτερότητα μεταφράστηκε με το 2-0 λίγο πριν από τη λήξη του ημιχρόνου, με δράστη τον Αλιάση. Στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό δεν άλλαξε με τον Εθνικό να καταφέρνει να πετύχει άλλα 3 γκολ. Συγκεκριμένα, το 3-0 έγραψε ο Σκορδίλης, έπειτα από ωραία πάσα του Παλούκη, το 4-0 ο Αλιάσης με όμορφη ατομική ενέργεια και το 5-0 ο Αλιάσης και πάλι μετά από πάσα του Παλούκη.