Εθνικός-Ατρόμητος 3-0

Ενας απόλυτα επιβλητικός Εθνικός, επικράτησε με 3-0 του Ατρομήτου Πειραιά, μετατρέποντας το Πειραϊκό ντέρμπι σε τυπική διαδικασία. Κορυφαίοι για τους νικητές, οι Σουλελές,Αργυρίου,Σούφλας που ήταν και οι σκόρερ της αναμέτρησης.
Ο Θύμιος Γεωργούλης παρέταξε την ομάδα με το γνωστό 4-2-3-1 και τον Βουτσινά κάτω απο τα δοκάρια,ενώ από δεξιά προς αριστερά ήταν οι Στασινός,Τερζής,Στρατάκης και Παυλάκης. Αμυντικά χαφ οι Μαρτίνος, Σούφλας και μπροστά ο Αλημπάς με Αργυρίου δεξιά ,Σουλελέ αριστερά. Ο Εθνικός μπήκε δυνατά και αφού στο 6ο λεπτό, ο Αργυρίου είδε τον Μιχαηλίδη να διώχνει πάνω στην γραμμή, στο 14, ο επιθετικός των "Κυανόλευκων" σκόραρε το πρώτο του γκολ με ωραίο σουτ. Ο Εθνικός συνέχισε να έχει κατοχή μπάλας με τον κόουτς Ηλιόπουλο να κάνει δύο αλλαγές με Θανόπουλο,Γεωργίου να βγαίνουν απο το ματς και τους Οξύζογλου ,Καψαλοπόδα να παίρνουν τις θέσεις τους. Δύο λεπτά αργότερα, ο Στασινός έβγαλε σέντρα και ο Σουλελές με ωραίο σουτ έκανε το 2-0. Το ημίχρονο τελείωσε με τον Εθνικό να προηγείται 2-0, ενώ η επανάληψη ξεκίνησε με ευκαιρίες των Μάναλη και Σουλελέ που δεν βρήκαν στόχο. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν αλλά δεν τα κατάφεραν ,μιας και την καλύτερη τους φάση, ο Βουτσινάς είπε όχι σε προσπάθεια του Φυσαράκη. Στο 70, ο Σούφλας έπιασε ωραίο σουτ που βρήκε στόχο για το 3-0.