Aγώνες της ημέρας...

powered by Agones.gr - Stoixima

Εξάποντο τρίποντο

""Εξάποντη" νίκη για την ομάδα μας η οποία επικράτησε με 1-0  της Νέας Ιωνίας και έκανε ένα ακόμα βήμα για την παραμονή.

Εκτός αποστολής μόνο ο τιμωρημένος Σούφλας και βέβαια οι Γούλας και Υφαντής που δεν έχουν δικαίωμα συμμετοχής .

Δείτε εδώ πως διαμορφώθηκε το 1-1 του πρώτου γύρου .
Δείτε εδώ τις δηλώσεις των Γούλα και Μπιλίτση
Δείτε εδώ τις δηλώσεις του Μανώλη Λύγκου.

O Eθνικός ξεκίνησε με τους: Βουτσινά,Χαλκιά,Γερόλυμο,Μακρή,Σαμιώτη,Κουκούλη, Βελέτη,Παυλάκη,Λύγκο,Δωροβίνη,Μάναλη.
Η φιλοξενούμενη ξεκίνησε με τους: Παναγιωτόπουλο,Αχμέτ,Ρόππα,Σπάγη,Νταιφώτη,Τύρπο,Καραχάλιο Π. Βογάτσα,Ογκμπόε,Καραχάλιο Α,Δημγιοκα.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τον Εθνικό να έχει την απόλυτη πρωτοβουλία των κινήσεων και να απειλεί σε 3 περιπτώσεις. Στο 3ο λεπτό ο Δωροβίνης πάσαρε στο Λύγκο  που έβγαλε για τον Μάναλη το  σουτ στην κίνηση του οποίου μπλόκαρε ο Παναγιωτόπουλος.
Στο 5ο Μάναλης; απείλησε εκ νέου με κεφαλιά απο το κόρνερ του Δωροβίνη αλλά η μπάλα πέρασε άουτ, ενώ στο 12ο λετό ο Δωροβίνης εκτέλεσε κόρνερ που πήγαινε για γκολ αλλά  η μπάλα δεν πέρασε τη γραμμή σύμφωνα με τον επόπτη.
6 λεπτά αργότερα ο Βελέτης απείλησε με σουτ  από μακριά αλλά ο Παναγιωτόπουλος έδιωξε.
Ευκαιρία για τον Εθνικό με το Λύγκο να κάνει γυριστό σουτ αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
Δοκάρι με τον Παυλάκη να πιάνει σουτ στο 27!!! Ο Εθνικός ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο
Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με την κεφαλιά του Μάναλη στο πρώτο δοκάρι από κόρνερ με την μπάλα να περνάει άουτ.
54o λεπτό και ο Εθνικός κάνει την πρώτη  αλλαγή με τον Μάναλη να δίνει τη θέση του στον Σταφσουλαι.
Στο 55 το σούτ του Δωροβίνη φεύγει άουτ
Στο 68, ο Μακρής έκανε λάθος , ο Π.Καραχάλιος πάσαρε για τον έτερο Καραχάλιο αλλά η μπάλα  έφυγε άουτ.
Γκοοοοοοοοοοοοοοοοολλλλλλλλλγια τον Εθνικό στο 71 .Ο Δωροβίνης  εκτέλεσε φάουλ, η μπάλα  χτύπησε στο δοκάρι και ο Λύγκος έκανε κεφαλιά για 1-0..

74: Νησαριώτης αντί Π .Καραχάλιου
75: Μπάρκογλου για Δημγιόκα
 Στο 82 δεν δίνεται πέναλτι στο Λύγκο  και στην εξέλιξη της φάσης και σε αντεπίθεση, η μπάλα έφτασε στον Μπάρκογλου απο πάσα του Ογκμπόε που με σουτ έστειλε τη μπάλα άουτ.
 Ο Ξενιτόπουλος πήρε τη θέση του Παυλάκη στο 88,  ενώ στο 90 ο Χλωρός πήρε τη θέση του Βογάτσα
Στο 93, ο Μπένα πήρε τη θέση του Λύγκου.