Aγώνες της ημέρας...

powered by Agones.gr - Stoixima

Μάγκικη πρόκριση(Video)

Στους "4" του Κυπέλλου της Γ Εθνικής βρίσκεται ο Εθνικός μετά την  επική πρόκριση επι της Δόξας Νέας Μανωλάδας με 2-1, έχοντας ως σκόρερ τους  Σταφσουλάι και Τογρού.

ΕΘΝΙΚΌΣ: Βουτσινάς,  Τσαραούσης, Γερόλυμος, Μπένα, Σαμιώτης,  Μακρής, Λεωνιδόπουλος, Τογρού, Μάναλης, Παυλόπουλος, Ξενιτόπουλος.
Αναπληρωματικοί: Πατσαλιάς, Σταφσουλάι, Λύγκος, Ντόντα, Βελέτης, Γκορόγιας, Σάμιος
ΔΌΞΑ: Τσάπαλος, Αγουρίδης, Μπίζος, Λαμπρόπουλος, Αδαμόπουλος, Μαυρόπουλος, Νικολόπουλος, Βάτσης, Ντεντόπουλος, Πλαστουργός, Γούρμος.
Αναπληρωματικοί: Λιβάνης, Αναγνωστόπουλος, Αγγελόπουλος, Σούλης, Λαθύρης, Νικολακόπουλος

Στο 3' η πρώτη φάση για την ομάδα μας με τον Παυλόπουλο και τον Μάναλη να κάνουν το 1-2 και τον πρώτο να κάνει ωραίο σουτ εκτός περιοχής αλλά ο αντίπαλος κίπερ απέκρουσε και στην συνέχεια ένα σουτ του Ξενιτόπουλου κατέληξε άουτ.
Παιχνίδι κατοχής από την ομάδα μας που πιέζει σε όλες τις γραμμές και προσπαθεί να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα.
Στο 25' ο Παυλόπουλος έκανε ένα σουτ που πήγε πολύ ψηλά.
Στο 32' οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να βγουν στην αντεπίθεση αλλά ο Βουτσινάς βγήκε και έδιωξε.
36' σέντρα του Ξενιτόπουλου από τα αριστερά στο δεύτερο δοκάρι ο Παυλόπουλος πήρε την κεφάλια που πήγε λίγο πάνω από τα δοκάρια του Τσάπαλου.
Στο 40' εκτέλεση κόρνερ του Ξενιτόπουλου από τα δεξιά,  η μπάλα πήγε προς στο δεύτερο δοκάρι αλλά πριν φτάσει στον Μακρή έσκασε κάτω με αποτέλεσμα η μπάλα να χτυπήσει στο στήθος του αμυντικού μας και να καταλήξει άουτ.
Δύο λεπτά αργότερα η ομάδα μας ξανά απείλησε με τους Τογρού και Γερόλυμο.
Στο 45' ο Γούρμος έκανε ένα σουτ μέσα από την περιοχή αλλά έφυγε πολύ έξω.
Λήξη πρώτου ημιχρόνου με σκορ 0-0.
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
47' κόρνερ Ξενιτόπουλου από τα αριστερά κεφαλιά Μάναλη στο πρώτο δοκάρι έξω.
52' πολύ καλή εκτέλεση φάουλ του Πλαστουργού όμως ο Νικολόπουλος έστειλε την μπάλα έξω με κεφαλιά.
Ένα λεπτό αργότερα κόρνερ Ξενιτόπουλου από δεξιά έδιωξαν οι αμυντικοί της Δόξας.
Στο 68' ο Νικολόπουλος ανοίγει το σκορ στο  0-1.
Αλλαγή για τη Δόξα στο 72, στην θέση του Γούρμου ο Αναγνωστόπουλος.
74' ο Σταφσουλάι στην θέση του Λεωνιδόπουλου.
77' έξω ο Πλαστουργός μέσα ο Αγγελόπουλος.
79' Σταφσουλάι από δεξιά πήρε κόρνερ.
82' ΓΚΟΟΟΟΛ! Ο Σταφσουλάι εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας και ισοφάρισε με ωραίο τελείωμα.
87' ΓΚΟΟΟΟΟΛ! Ο Τογρού κάνει πολύ ωραίο πλασέ μετά από γύρισμα του Γερόλυμου και κάνει την ανατροπή.
89' ο Βελέτης στην θέση του Μπένα.
90' ο Σάμιος στην θέση του Γερόλυμου.
Φοβερή κεφαλιά του Βάτση λίγο πάνω από τα δοκάρια του Βουτσινά.
Τέλος του αγώνα ο Εθνικός είναι στους 4 του Κυπέλλου.