Ισοπαλία στου Ζωγράφου

Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι της ομάδας μας με τον Ηλυσιακό στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Γ Εθνικής.

Δείτε την ενδεκάδα της ομάδας:

Ο Ηλυσιακός έχει ξεκινήσει με τους εξής 11 : Σηφάκη,Μητσόπουλο,Χατζηγιαννάκη,Παπασωτηρίου,Φλέγκα,Αμανατίδη,Κατσίγιαννη,Θαναηλάκη,Βασιλέιου ,Φούντα..

To live:
Στο 10’ φάουλ για τον Εθνικό εκτέλεσε ο Σάμιος, ο Σαμιώτης προσπάθησε με δύο κεφαλιές να ανοίξει το σκορ αλλά ο Σηφάκης απομάκρυνε με γροθιές.
15’ κίτρινη ο Βελέτης για φάουλ που έκανε στον Θαναηλάκη.
17’ Γκολ για τον Ηλυσιακό με κεφαλιά του Κατσίγιαννη μέσα από την μεγάλη περιοχή.
21’ Φάουλ για τον Εθνικό κερδίζει ο Λύγκος από τα αριστερά. Εκτελεί ο Σάμιος ο Σηφάκης πηδάει και μαζεύει την μπάλα.
30’ φόυλ από τα αριστερά με τον Σάμιο να εκτελεί και τον Σηφάκη να βγαίνει στο ύψος της μικρής περιοχής και να διώχνει.
33’  ο Λαζανάς γύρισε στον Λύγκο, ο Αμανατίδης έκλεψε και έδιωξε πάνω στον Γκορόγια με τον δεξιό μπακ  της ομάδας μας να προσπαθεί με σέντρα να βρει τον Παυλάκη αλλά και πάλι ο γκολκίπερ των γηπεδούχων πήγε πρωτος στην μπάλα.
36 ο Παυλάκης παίρνει κίτρινη κάρτα για επιθετικό φάουλ έπειτα από κόρνερ που είχε κερδίσει ο Λύγκος.
Στο 43 ο Λύγκος κατέβηκε από τα δεξιά έκανε την σέντρα στον Λαζανά και αυτός με γυριστό σουτ στην κίνηση  έστειλε την  μπάλα άουτ.
Στο 44 μετά από φάση διαρκείας ο Σαμιώτης έκανε το σουτ έξω από την περιοχή αλλά ο Σηφάκης έπεσε και μπλόκαρε.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου με τους γηπεδούχους να προηγούνται  1-0  χάρις στο γκολ του Κατσίγιαννη στο 17’.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

47’ μακρινό σουτ του Παυλάκη πολύ άουτ
54’ κόρνερ από τα δεξιά με τον Γερόλυμο να εκτελεί να βρίσκει τον Σάμιο που κερδίζει το πέναλτι.

Ο Λαζανάς ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! Eκτελεί εύστοχα στην αριστρή γωνία του Σηφάκη για το 1-1.

61 ο Λαζανάς κατέβηκε από τα αριστερά γύρισε στον Σάμιο στο κέντρο εκείνος στον Λύγκος που μπήκε μέσα στην περιοχή αλλά από πλάγια θέση έστειλε την μπάλα άουτ.
64' Αλλαγή για τον Ηλυσιακό, ο Τζώρτζης στην θέση του Χατζηγιαννάκη.
64’ Ο Βασιλείου βγήκε από τα δεξιά έβγαλε μπροστά στον Θανηλάκη με τον Βουτσινά να βγαίνει και να παίρνει την μπάλα ενώ ο επόπτης είχε σηκώσει το σημαιάκι για οφσάιντ.

66’ Ο Μπένα θα δει την κίτρινη για φάουλ πάνω στον Τζώρτζη.
Ο Φούντας εκτέλεσε το φάουλ από τα αριστερά οι αμυντικοί της ομάδας μας απομάκρυναν.
70' Ο Θαναηλάκης έκανε το σουτ ο Βουτσινάς σταθερά κράτησε το 1-1.
Στο 73 ο Σταφσουλάι παίρνει την θέση του Παυλάκη.
79’ Ο Μάναλης στην θέση του Λαζανά
80' ο Βουτσινάς κάνει φοβερή απόκρουση στο "Γ" μετά από πολύ ωραίο σουτ του Τζώρτζη.
82’ ο Μάναλης βγήκε μπροστά τον έκοψαν οι αμυντικοί του Ηλυσιακού, ο Σάμιος έκανε την σέντρα στον Σταφσουλάι που με κεφαλιά έστειλε την μπάλα άουτ.
83’ ο Τζώρτζης βγήκε από τα δεξιά έκανε το σουτ αλλά ο Βουτσινάς ήταν εκεί.

84’ Ο Φέτσης στην θέση του Σάμιου
90' Ο Ηλυσιακός χάνει πολύ μεγάλη ευκαιρία με τον Τζώρτζη να πιάνει την κεφαλιά και να στέλνει την μπάλα άουτ.

Τέλος του αγώνα στο γήπεδο του Ζωγράφου 1-1 το τελικό σκορ.