Aνατροπή στον Tαύρο

Μετά από μεστή εμφάνιση, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο, και  κάνοντας ανατροπή ο Εθνικός επικράτησε με 3-2 του Φωστήρα.

Ο κόουτς Xατζηαλέξης ξεκίνησε με τους Bουτσινα ,Χαλκιά .Ξενιτοπουλο,Μακρή.Σαμιώτη.Φέτση.Σάμιο,Παυλάκη,Λύγκο και Μάναλη.
Στο δωδέκατο λεπτό σουτ του Παυλάκη απέκρουσε ο αντίπαλος κίπερ,ενώ στο 23 πρώτα ο Πότουρίδης που πήρε το ριμπάουντ από απόκρουση του Βουτσινά  και εν συνεχεία ο Μπαστανης στο 33 από λάθη της άμυνας η ομάδα μας βρέθηκε πισω στο σκόρ με 2-0...Στο 41 ο Ξενιτόπουλος απείλησε με φάουλ αλλά ο τερματοφύλακας του Φωστήρα απέκρουσε όπως το έκανε και στην κεφαλιά του Μάναλη στο 45.
Στην επανάληψη ξεκινησαν οι Γκορόγιας ,Bελετης,Μπένα,Σταφσουλάι στις θέσεις Mακρή.Σαμιώτη, Λύγκου και Mάναλη αντίστοιχα..Οι αλλαγές άλαξαν την ροή του αγώνα και στο 60 η ομάδα μας μείωσε με πέναλτι του Σάμιου,ύστερα απο χερι μέσα στην περιοχή. Στο70 ο Παυλάκης έκανε ωραία ατομική ενέργεια απο αριστερά και ο Σταφσουλάι με προβολή ισοφάρισε.Εν συνεχεία μπήκαν οι Nτούσης, Τογρού και Γερόλυμος ,ενώ στο 79 έγινε η ανατροπή   με το πέναλτι του Φέτση που κέρδισε ο Σταφσουλάι