Με το «δεξί» στο 2014!(Video)

Με δύσκολη νίκη 2-1 επί της Α.Ε. Φαλήρου ο Εθνικός ξεκίνησε τις επίσημες υποχρεώσεις του για το 2014 διευρύνοντας την αήττητη πορεία του προς την κατάκτηση της πρώτης θέσης του ομίλου! Δείτε τα highlights πατώντας εδώ..

Εκτός αποστολής έμειναν οι Σύρος και Σούφλας λόγω τραυματισμών  ενώ όλοι οι υπόλοιποι είναι στη διάθεση της τεχνικής ηγεσίας..
Δείτε πατώντας εδώ τι δηλώνει στο pregame της αναμέτρησης ο κόουτς Χατζηαλέξης.
Δείτε πατώντας εδώ τα highlights της νίκης μας στο  προηγούμενο ματς με την Ελλάς Ποντίων.
Δείτε πατώντας εδώ τη συνέντευξη του μεγάλου άτυχου της σεζόν Γιάννη Χέλη στο Εθνικός Tv.

Ο Μαργαρίτης Χατζηαλέξης παρέταξε την ομάδα του με τους εξής 11: Τερματοφύλακας  ο Βουτσινάς και απο δεξιά προς αριστερά οι Γκορόγιας,Πολυχρονίδης,Μπένα και Ξενιτόπουλος ...Αμυντικά χαφ οι Χαλιμούρδας και Σαμιώτης και μπροστά τους ο Σάμιος,αριστερά ο Παυλάκης ,δεξιά ο Λύγκος και μοναδικός προωθημένος ο Παυλόπουλος.

To Φάληρο παρατάσσεται με Κρασσά,Μαυροιδόγκωνα,Σαλκετζή,Κορώνα,Τσολάκο,Παπαιωάννου,Χαλικια ,Τρίμπο,Μυλωνά,Γονατά και Βραχάλη..Χαρακτηριστικό είναι ότι ο Πολύβιος Παπαιωάννου έπαιζε μέχρι πέρυσι στην ομάδα μας..

7' Ο Παυλόπουλος με ωραία ενέργεια τροφοδότησε τον Λύγκο το σουτ του οποίου απέκρουσε ο  Κρασσάς.

14' Ο Βουτσινάς με ωραία επέμβαση εξουδετέρωσε το σουτ του Γονατά.

33' Μεγάλη ευκαιρία για την Α.Ε. Φαλήρου ν' ανοίξει το σκορ. Ο Παπαϊωάννου με σέντρα ακριβείας βρήκε τον Μυλωνά, ο οποίος έπιασε την καρφωτή κεφαλιά υποχρεώνοντας τον Βουτσινά σε εντστικτώδη απόκρουση σε κόρνερ.

40' Ο Χαλιμούρδας με «λόμπα» τροφοδότησε τον Λύγκο, ο οποίος βγήκε στην πλάτη της άμυνας των φιλοξενούμενων το πλασέ του όμως δεν είναι καλό και βρίσκει σε ετοιμότητα τον Κρασσά.

44' ο Λύγκος από τα αριστερά σέντραρε, κεφαλιά του Παυλόπουλου απέκρουσε ο Κρασσάς σε κόρνερ.

45' ΓΚΟΟΟΛΛΛ 1-0!!!!!!!! Ο Παυλόπουλος με όμορφο σουτ στην κίνηση έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ για τον Εθνικό!

45++ Ο Παυλόπουλος βρέθηκε σε θέση βολής, όμως το σουτ του φορ του Εθνικού βρήκε σε ετοιμότητα τον Κρασσά.

46' Πρώτη αλλαγή για τον Εθνικό με την έναρξη του δευτέρου μέρους. Ο Σταφσουλάι παίρνει τη θέση του Ξενιτόπουλου.

61' Δεύτερη αλλαγή για τον Εθνικό. Ο Ηλιόπουλος στη θέση του Χαλιμούρδα.

64' Iσοφαρίζει η Α.Ε. Φαλήρου το σκορ. Ο Τρίμπος με όμορφη ενέργεια πάσαρε στον επερχόμενο
Aλιζόντι, ο οποίος κάνει το 1-1.

73' Tρίτη αλλαγή για τον Εθνικό. Ο Γερόλυμος στη θέση του Παυλάκη.
78' Πέναλτι για τον Εθνικό, με τον Λύγκο να ανατρέπεται στην περιοχή των φιλοξενούμενων!

ΓΚΚΟΛΛΛ!!!!!Ο Σάμιος ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι και με ωραίο χτύπημα στο κέντρο του τέρματος δίνει το προβάδισμα στον Εθνικό με 2-1!

Λήξη του αγώνα, που βρίσκει τον Εθνικό να επικρατεί με 2-1 της Α.Ε. Φαλήρου και να ξεκινά νικηφόρα τις υποχρεώσεις του για το 2014.