Εθνικός-Δάφνη Π. Φαλήρου 3-1 (ΠΑΜΠΑΙΔΙΚΟ)

Στο ποδόσφαιρο λένε ότι οι μεγάλες ομάδες κερδίζουν, ακόμα κι όταν δεν παίζουν καλά. Αυτή η άποψη ταιριάζει ακριβώς για την ομάδα μας στο παιχνίδι με τη Δάφνη. Οι ποδοσφαιριστές του Μάκη Σαμιώτη αν και πραγματοποίησαν μακράν την χειρότερη φετινή τους εμφάνιση, κατάφεραν να επικρατήσουν τελικά με 3-1.

Το πρωτο δεκάλεπτο ανήκει ολοκληρωτικά στην ομάδα του Μάκη Σαμιώτη, αφού μέσα σε αυτό το διάστημα το σκορ ήταν ήδη 2-0. Δράστης ο Αλιάσης, ο οποίος με δύο γρήγορα γκολ έβαλε τον Εθνικό σε θέση οδηγού. Παρά την ελπιδοφόρα αρχή, η συνέχεια ήταν δυσανάλογη. Η Δάφνη Π. Φαλήρου πήρε τον έλεγχο του παιχνιδιού και θα μπορούσε σε κάποιες περιπτώσεις να ισοφαρίσει. Αλλά 3 λεπτά πριν από τη λήξη, σε μια αντεπίθεση ο Στάφα έγραψε το τελικό 3-1 και ουσιαστικά έβαλε ταφόπλακα στις όποιες ελπίδες είχαν οι φιλοξενούμενοι για ισοφάριση. Πάντως αυτό το γκολ ήρθε κόντρα στη ροή του αγώνα, αφού στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Δάφνης κυριάρχησε ολοκληρωτικά. Ο προπονητής Μάκης Σαμιώτης χρησιμοποίησε τους παρακάτω ποδοσφαιριστές: