Νίκη Ρέντη-Εθνικός 5-4 (ΠΑΜΠΑΙΔΙΚΟ)

Φρένο στο νικηφόρο σερί της ομάδας του Μάκη Σαμιώτη έβαλε η Νίκη Ρέντη, η οποία και επικράτησε του Εθνικού με 5-4.

Ο προπονητής Μάκης Σαμιώτης παρέταξε την ομάδα ως εξής: Τερματοφύλακας ο Λουκάκης, 3 στην άμυνα(από δεξιά προς τα αριστερά) Δαφνάκης(αρχηγός), Μπένας Στέλιος, Μπένας Αλέξανδρος, στον άξονα ο Έξαρχος, δεξιά ο Κονόμης, αριστερά ο Καγιάσης και στην κορυφή ο Παράσχης. Σαν αλλαγές αγωνίστηκαν οι Λουκάκης, Στάφα, Γεωργίου, Τσιτσίρης, Αγραβαράς, Αλιάσης, Σκορδίλης, Καλαμπόκης, Μπουνίτσης.

Οι πολλές αλλαγές στην αρχική 8άδα αποσυντόνισαν την ομάδα, με αποτέλεσμα να μην υπάρχει χημεία και συνοχή στο 1ο ημίχρονο. Το ημίχρονο έληξε με τον Εθνικό να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 4-2. Και τα δύο γκολ πέτυχε ο Σκορδίλης, το πρώτο με πλασέ έπειτα από μπαλιά πάρε-βάλε του Αγραβαρά και το δεύτερο με πέναλτι. Στο 2ο ημίχρονο οι φωνές του Μάκη Σαμιώτη μάλλον ξύπνησαν τους παίχτες, οι οποίοι βγήκαν αποφασισμένοι να πάρουν για να πάρουν κάτι από το παιχνίδι, αλλά τελικά αρκέστηκαν στη μείωση του σκορ. Τα άλλα δύο γκολ πέτυχε ο Αγραβαράς, το πρώτο με κεφαλιά μετά από σέντρα του Καγιάση και το δεύτερο με καταπληκτική απευθείας εκτέλεση φάουλ.