powered by Agones.gr - Stoixima

Πεντάρα για τους παίδες

ΠΑΙΔΙΚΟ Τουρνουά Ελαιώνα

Ατρομητος Πειραιά -Εθνικός 1-5

Με την 5η συνεχόμενη νίκη και την 8η σε 10 αγώνες συνέχισαν την εξαιρετική τους πορεία στην κορυφή του τουρνουά οι παίδες του Εθνικού.

Παίζοντας δυνατά από την αρχή καθάρισαν το ματς από το 1ο ημίχρονο όταν και πέτυχαν 4 γκολ.

Το 1ο όταν σε ανάποδο ψαλιδάκι του Πετράι, η μπάλα βρήκε σε κεφάλι αμυνόμενου και κατέληξε στα δίχτυα.

Το 2ο όταν πλασέ του Κατσάρα βρήκε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Τσιπάς με κοντινό σουτ σκόραρε.

Το 3ο μετά από κεφαλιά πάσα του Τσιπά ο Φωτιάδης κρέμασε τον τερματοφύλακα από το ύψος της περιοχής, ενώ λίγο αργότερα οι 2 αυτοί παίκτες άλλαξαν ρόλους με τον Φωτιάδη να ανταποδίδει την ασσίστ και τον Τσιπά να πετυχαίνει το 4-0.

Στο β’ ημίχρονο ο ρυθμός φυσιολογικά έπεσε, ο Ατρόμητος μείωσε προσωρινά σε 4-1, αλλά λίγο αργότερα ο Βατίστας με ωραία μπαλιά τρύπα έβγαλε μόνο του τον Πετράι που με επαγγελματικό πλασέ έκλεισε το σκορ.

Εθνικός : Ψαρός, Δήμας, Σιγαλάκος, Φραγκάκης, Ζούπα,  Πίσσας, Ηλιόπουλος, Κατσάρας, Πετράι, Φωτιάδης, Τσιπάς

Αγωνίστηκαν και οι: Σαμαράς, Ροδίτης, Χαιρέτας, Βατίστας, Φραγκεδάκης

Προπονητής: Δημήτρης Δίελας.